Broń Masowej Instrukcji – John Gatto

Posted: 26 marca, 2014 in Edukacja, Nauka
Tagi:

Broń Masowej Instrukcji – John Gatto napisy PL

John Taylor Gatto opisuje obecny system szkolnictwa i jego wpływ na cały świat, dlaczego giganci w biznesie wspierają obecny system szkolnictwa. Mówi też co mierzą wyniki obecnych testów, jako ocena jakości są bezwartościową, jednak mierzą coś ważnego, a mianowicie mierzą posłuszeństwo i przewidywalność oraz przyszłe dopasowanie uczniów do różnego rodzaju systemów. Jak szkoła sztucznie przedłuża okres dzieciństwa.

W naszych marzeniach, ludzie poddają się z doskonałą uległością naszym formującym dłoniom. Obecne konwencje edukacyjne kształcenia intelektualnego i charakteru znikają z ich umysłów i nieskrępowani przez tradycję, pracujemy z własnej dobrej woli nad wdzięcznym i wrażliwym ludem. Nie będziemy starać się z tych ludzi, ani z ich dzieci, robić filozofów, czy ludzi nauki. Nie musimy z nich robić autorów, nauczycieli, poetów czy pismaków. Nie będziemy szukać wśród nich ani wielkich artystów, malarzy, muzyków, ani prawników, lekarzy, kaznodziejów, polityków, mężów stanu – których mamy duży zapas. Zadanie jest proste. Będziemy organizować dzieci i uczyć je w sposób doskonały tego, co ich ojcowie i matki robią w sposób niedoskonały. – John D. Rockefeller

Edukacja normalizowanie

 

W wieku 12 lat najgłupszy z ojców założycieli, Jerzy Waszyngton, uznawany za tępaka przez przyjaciół i sąsiadów uczył się trygonometrii, geometrii i miernictwa od więźnia, który jako jedyny chciał go uczyć.
Uczył się architektury, okrętownictwa, projektowania i struktury ubioru. Napisał kiedyś, że tylko idiota pozwala innym szyć swoje ubrania, bo to one odpowiadają za pierwsze wrażenie, jakie robimy. A coś tak ważnego lepiej mieć pod kontrolą. Studiował też retorykę, rolnictwo, finanse i pisanie tekstów perswazyjnych.
Powiedział, że taniec i jazda konna to dwie najbardziej wartościowe umiejętności, jakie zdobył.
Inni ludzie też to zauważali. Mówili, że kiedy Waszyngton
wchodził do pokoju, jego dobrze zrównoważona sylwetka była tak wyrazista, że wszyscy przestawali mówić i patrzyli na Jerzego.
Kiedy pytano, jak osiągnął taki efekt, odpowiadał:
Dzięki tańcowi i jeździe konnej.
Polecam wam to.
Wszystko osiągnął sam, jako samouk.
 
Do 12 roku życia Thomas Jefferson samodzielnie zarządzał
plantacją o wielkości 1000 hektarów, bo rodzice zmarli.
Zarządzał też 250 pracownikami, kontrolował budżet, robił zapasy.
 
W wieku 12 lat David Farragut, który był pierwszym admirałem amerykańskiej marynarki, dowodził przechwyconym brytyjskim okrętem wojennym, którym płynął z Peru do Bostonu. Bez nauczyciela albo rodzica, którzy mogliby sprawdzać jego postępy.
 
Do 12 roku życia Thomas Edison prowadził już dochodowy interes tysiące kilometrów od domu, i nie miał przy sobie komórki, żeby w razie kłopotów zadzwonić do mamy.
 
Sztuczne przedłużanie dzieciństwa to sposób wykorzystywany przez szkoły, żeby upośledzić większość naszej populacji.
Wiele rodziców pomaga w tej procedurze.
Nie bądźcie jednymi z nich.
Komentarze
  1. bladymamut pisze:

    „CFR jest amerykańską filią stowarzyszenia, które narodziło się w Anglii, i która uważa, że granice państw powinny być zniszczone, a ustanowione jedno światowe przywództwo”.
    – Mentor prezydenta USA Billa Clintona Carroll Quigley, profesor historii na Uniwersytecie Georgetown, członek Rady Stosunków Zagranicznych (CFR), American Association for Advancement of Science, Amerykańskie Stowarzyszenie Antropologiczne, American Economic Association, Przemysłowa Szkoła Sił Zbrojnych (ICAF), Brookings Institution, U.S. Naval Weapons Laboratory, Foreign Service Institute of the State Department, Naval College (Norfolk, Virginia), Smithsonian Institution, Agencja Kosmiczna NASA, „Tragedia i nadzieja”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s