Język ciała Mężczyzny Alfa

Posted: Grudzień 31, 2013 in Kontakty Damsko-Męskie
Tagi: ,

Język ciała Mężczyzny Alfa

Tytuł oryginału: Alpha Male Body Language
Tłumaczenie: BladyMamut

Cześć wszystkim,

Z osobistego doświadczenia powiem, że chodzi o akceptację siebie za to kim jesteś, chodzi bardziej o lubienie, zaufanie, szanowanie siebie i bycie dumnym (nie w negatywnym sensie) z siebie. W ten sposób nie denerwujesz się, ponieważ stajesz się tak skoncentrowany na sobie, że nic innego nie ma znaczenia. Tylko pomyśl jakbyś się zachowywał, jak wyglądałby język twojego ciała gdybyś tak o sobie myślał. Gdybyś miał swoje życie pod kontrolą i miał w życiu cel, denerwowałbyś się? Czy działałbyś szybko i twoje ruchy byłyby szybkie. Czy miałbyś opadnięte ramiona? Slaby kontakt wzrokowy? Stopy ze sobą złączone?
Spodziewam się ze zapewne nie. Widzisz, mowa twojego ciała to sposób wyrażania twoich podstawowych przekonań – w pewien sposób podobne do tonu głosu. To dlatego nie wypowiadasz szybkich, wysoko-dźwiękowych pisków.

Ok oto moje osobiste zasady mowy ciała:

1. NIGDY nie stój ze złączonymi nogami, upewnij się że są co najmniej 0,5 metra od siebie. Równoważ wagę ciała na obu nogach
2. Unieś klatkę piersiową – wyobraź sobie że masz strunę przyczepioną do splotu słonecznego, która cię wyraźnie zatrzymuje. To naturalnie pociągnie twoje ramiona i głowę do tyłu, wciągnij brzuch, wyprostuj się i nie pozwól by ręce przed tobą zwisały (jak u naszych wspólnych, mniej rozwiniętych krewnych)
3. Gdy się ruszasz, ruszaj się z jakimś zamiarem tj. musisz wiedzieć gdzie zmierzasz zanim się ruszysz. Chodząc ruszaj biodrami, nie pochylaj się do przodu czy tyłu. Staraj się wypisywać co będziesz robić w kolejności każdego dnia. To da ci poczucie celu i będziesz zarządzać czasem (sprawdź Opanuj Swój Czas Briana Tracy’ego o zarządzaniu czasem)
4. Niektórzy używają gestykulacji, nie wykonuj więcej ruchów niż potrzeba. Jeśli jednak używasz swoich rąk , wyobraź sobie ogromną piłkę o średnicy 60 cm leżącą na twoim brzuchu i 40 cm w najwyższym punkcie od twojego nosa. (rozmiar piłki zależeć będzie od długości twoich rąk)
Gdy gestykulujesz wykonuj ruchy które idą wzdłuż powierzchni piłki. Nie eksponuj swoich dłoni tj. nie przesuwaj piłki dalej w dół (poniżej poziomu klatki piersiowej) To sugeruje że nie powinieneś mieć spiczastych palców, powinny by zawsze lekko wygięte, w kierunku środka wyimaginowanej piłki. Palce powinny być lekko oddalone od siebie, tak byś czul lekkie napięcie pomiędzy kciukiem a najmniejszym palcem gdy gestykulujesz.
5. Gdy wskazujesz, rozciągnij całkowicie rękę i wskaz jednym palcem lub całą dłonią
6. Nie poruszaj nadgarstkiem, poruszaj całą ręką. Twoje nadgarstki powinny być prawie zawsze proste
7. Spowolnij WSZYSTKIE swoje ruchy od ruszania głową, mrugania po poruszanie. Nie stawiaj dużych kroków, mogą być nawet nieco mniejsze niż zazwyczaj, ale upewnij się że są pewne i staranne
8. NIGDY nie patrz w dół, WCALE, chyba że uważasz że o coś się potkniesz. Zawsze patrz ludziom w oczy tj. jeśli idziesz schodami w gore twoja głowa powinna być podniesiona w gore tak abyś patrzył prosto w oczy osobie która zmierza w dół. Podczas gdy idziesz ulicą powinieneś patrzeć prosto przed siebie
9. Trzymaj długo kontakt wzrokowy. Nie spuszczaj wzroku aż ktoś to zrobi pierwszy
10. Patrz poniżej – nie stój bezpośrednio twarzą w twarz z inną osobą, nachyl głowę lekko w dół i patrz prosto w oczy z takiej pozycji. Zmarszcz brwi i zmruż nieznacznie oczy (osobiście nie robię już teraz tego ostatniego, ale jest to dość skuteczne)
11. Nie krzyżuj rąk ani nóg, chyba że zamarzasz na kość. Trzymaj ręce zrelaksowane wzdłuż ciała lub jeśli chcesz możesz wsadzić jeden z kciuków w przednią/tylną kieszeń spodni/dżinsów. Zdjęcie chłopaka pg4 w książce to za za wiele, nie wskazuj wprost na swoje krocze, i mówiłem JEDNA ręka nie dwie, gdy STOISZ nie chodzisz, jako że trzymanie rąk w ten sposób gdy chodzisz jest niewygodne.
12. Podczas siedzenia zajmuj tyle przestrzeni aby czuć się możliwie wygodnie. Ja trzymam nogi oddalone od siebie, jednak nie na tyle by czuć się niewygodnie lub naciągnąć mięśnie . Trzymaj stopy równolegle. Staraj się wysuną jedna nieco do przodu, drugą do tyłu. Dobrze jest oprzeć na czymś jedną nogę tak by znajdowała się wyżej niż druga (ok 30 cm) bo to oznacza posiadanie czegokolwiek na czym postawisz nogę Jednak upewnij się że to coś neutralnego (tj. nie torba twojego kolegi ale powiedzmy noga krzesła obrotowego czy stolika) i powinno to być bezpośrednio pod twoją nogą. Trzymaj jedną z rąk na udzie, blisko rozkroku ale NIE bezpośrednio na nim. Jeśli to możliwe trzymaj drugą rękę dalej. Przechyl się do tyłu, ramiona w tył. Pamiętaj o strunie splotu ciągnącej w górę.
13. Poświęcaj się jednej kwestii naraz, tak więc na przykład gdy ktoś woła cię po imieniu skończ to co robisz a POTEM zwróć się do tej osoby. Pamiętaj by obrócić głowę powoli nie gwałtownie.
14. Pamiętaj ZAWSZE wykonuj czynności będąc NIESKRĘPOWANYM tak by nie nadwyrężać żadnego z mięśni. Jeśli czujesz że mięśnie zaczynają cię boleć to robisz coś źle. Poruszaj się aż poczujesz się komfortowo.
15. Będąc w grupie zawsze bądź na przedzie, nieco przed wszystkimi. To w połączeniu z mową ciała pokaże ciebie jako lidera.
16. Gdy ktoś wkracza w twoją osobistą przestrzeń, zwróć mu uwagę by się odsunął. To wtargnięcie może dotyczyć rzeczy lub części ciała. Zobacz pg5grę w karty. Osobiście przesunąłbym rzeczy do środka. Chcę zauważyć że nie lubię za bardzo wkraczać w czyjaś przestrzeń bo to kreuje dyskomfort i osoba może przybrać postawę defensywną, zamiast tego trzymam dużą odległość od czyjejś osobistej przestrzeni i jeśli ją naruszam wygląda to naturalnie.
17. Zawsze chodź, siedź i leż pośrodku. Na przykład, gdy spacerujesz po szerokim chodniku, idź pośrodku. Siadaj na środku ławki itd. to rozciąga twoją strefę osobistej przestrzeni (uznanie dla Kavorna że przypomniał mi aby o tym wspomnieć)
18. Orientacja ciała – pamiętaj w kierunku kogokolwiek twoje stopy i dolna część ciała jest skierowana, tego aprobujesz. Jak po raz pierwszy rozmawiasz z kobietą, nie stawaj z nią wprost twarzą w twarz. Możesz zwrócić w jej stronę górną część ciała ale nie zwracaj dolnej części ciała aż sobie na to zasłuży. Pamiętaj to działa tak samo w przypadku mężczyzn.

Zasadniczo wszystko to jest zachowaniem Alfa.
Prawdopodobnie ominąłem kilka ale to są podstawowe które stosuję. Dodam do tego więcej jeśli będę pamiętać, umieszczę to również na mASF. A przy okazji , seksualne zachowanie to kombinacja następujących rzeczy:
*postawy,
*spojrzenia,
*samopoczucia,
*poczucia celu
*i spokoju z powodu tego w co wierzysz i jednocześnie bycia bardzo czujnym.

Aha co do tego tematu, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, ZRÓB TO TERAZ. Weź kartkę papieru i wypisz to czego nie będziesz u kogokolwiek tolerować np

– zwrócę ludziom uwagę jeśli będą o mnie źle mówić (tj. gdy będą robić durne i bezczelne komentarze)
– kobiety nie mogą przekraczać mojej osobistej strefy, chyba ze pozwolę im na to
itd

Gwarantuję ci, że to ulepszy twoją mowę ciała, ponieważ definiujesz SIEBIE dla siebie samego. Ustalasz również zasady do których inni muszą się stosować i to jest bardzo ważne.
Jeśli chcesz dodać do tego seksualne zachowanie to zastosuj soczysty, łagodniejszy ton głosu, przydymione spojrzenie, zupełny spokój i nie pękaj.

Jeśli chcesz więcej informacji o mowie ciała sprawdź:
David Deangelo – Interview with Patty Contenta

Mam nadzieję że to pomoże.
Glinka

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s